Noworoczne spotkanie wielkiej rodziny piłki ręcznej

cover

Kolejne noworoczne spotkanie wielkiej rodziny piłki ręcznej odbyło się w miłej, rodzinnej atmosferze. Gospodarzem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 39 w Kielcach, która od wielu lat kształtuje sportowo młodych zawodników. Oficjalną część imprezy poprowadził prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej, Stanisław Hojda, inicjator tego ciekawego spotkania.

Ciekawe sobotnie wydarzenie rozpoczęło się od wystąpień prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej, Stanisława Hojdy i prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryka Szczepańskiego. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, między innymi ksiądz biskup Marian Florczyk, który na to spotkanie przyjechał ze Spały, gdzie wziął udział w Spotkaniu Opłatkowym Rodziny Sportowej.

W trakcie spotkania wręczone zostały odznaki Związku Piłki Ręcznej w Polsce, od diamentowej do brązowej. Te pierwsze otrzymali Andrzej Tłuczyński, Rafał Bernacki, Sławomir Szmal, Tomasz Strząbała, Tomasz Olesiński. Brylantową Odznakę przyznano również Karolowi Bieleckiemu, ale nie było go na sobotnim spotkaniu.

Uroczystość została uświetniona przez występy muzyczne uczennic Szkoły Podstawowej 39. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, przyszła pora na wspomnienia i anegdoty. Na zgromadzonych gości czekał również przygotowany poczęstunek.

Spotkanie od kilku lat organizuje ŚZPR i jego włodarz Stanisław Hojda.

– Bardzo się cieszę z tak licznej frekwencji. To pokazuje, że takie imprezy są potrzebne. Słyszy się już nawet głosy, żeby organizować to częściej niż tylko raz w roku – zdradził prezes świętokrzyskiego szczypiorniaka.