Warsztaty Trenerskie ZPRP

cover

Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłasza nabór na warsztaty szkoleniowe dla trenerów. Autorski Program ZPRP jest skierowany do szkoleniowców piłki ręcznej wszystkich kategorii rozgrywkowych.

Głównym założeniem nowego Programu ZPRP są warsztaty, których celem ma być wspieranie Klubów Sportowych w zakresie kompetencji i umiejętności wymaganych do pracy z zespołem. Prezentacja założeń szkoleniowych i narzędzi stosowanych do ich realizacji w formie warsztatów jest skierowana do trenerów rozważających ubieganie się o stanowisko trenerów kadr narodowych, trenerów pracujących z zawodnikami objętymi szkoleniem centralnym oraz do wszystkich tych szkoleniowców, którzy planują taką pracę.

Program warsztatów uwzględnia najważniejsze zagadnienia tematyczne części ogólnej (periodyzacja, przygotowanie motoryczne i psychologiczne) oraz zajęcia specjalistyczne związane ze stosowaniem środków techniczno-taktycznych w treningu oraz prowadzeniem walki sportowej w piłce ręcznej. Oferta skierowana jest do trenerów wszystkich kategorii krajowych i zakłada – warsztaty z trenerami szkolenia centralnego, zagranicznych gości, ekspertów oraz możliwości realizacji stażu u partnerów ZPRP zarówno w kraju jak i za granicą dla wyróżniających się uczestników warsztatów. 

GŁÓWNE CELE WARSZTATÓW:

Podnoszenie kompetencji trenerów grup szkoleniowych na terenie poszczególnych województw
Rozpowszechnianie treści szkoleniowych związanych z systemem szkolenia centralnego
Wspieranie Okręgowych Związków Piłki Ręcznej w zakresie zadań związanych ze szkoleniem kadr wojewódzkich
Przygotowanie potencjalnych kandydatów na stanowiska trenerów kadr narodowych

Do programu zostanie zakwalifikowanych 32 trenerów.

Wymagania:

Doświadczenie w pracy z zespołem na dowolnym szczeblu rozgrywek
Aktualna licencja trenerska A, B lub C
Dyspozycyjność w zakresie terminów realizacji zajęć

Po analizie nadesłanych wniosków, prowadzący warsztaty zakwalifikują 32 trenerów (po dwóch z każdego województwa) do udziału w Programie wg następujących kryteriów:

Przebieg pracy trenerskiej
Seniorski staż zawodniczy
Znajomość języka angielskiego

Znamy już pięć pierwszych terminów warsztatów. Program zakłada inaugurację w Szczyrku. W kolejnych czterech lokalizację poznamy w najbliższym czasie. 

1. 7-8.04.2024 COS Szczyrk
2. 5-6.05  lub 19-20.05.2024 – do ustalenia
3. 16-17.06 lub 23-24.06.2024 – do ustalenia
4. 22-23.09.2024 – do ustalenia
5. 20-21.10.2024 – do ustalenia

 

Chętnych do udziału w programie zapraszamy do wypełnienia i przesłania formularza zgłoszeniowego w pliku Word na adres warsztaty2023@zprp.org.pl do dnia 27.03.2024 roku W tytule wiadomości proszę wpisać warsztaty 2024. Uczestnictwo w Warsztatach jest bezpłatne. Wszelkie pytania dotyczące warsztatów również prosimy kierować na wyżej wymieniony adres mailowy.

 

 

Formularz-zgloszeniowy 2024