Wyróżnienie dla Prezesa ŚZPR Stanisława Hojdy

cover

Stanisław Hojda otrzymał nagrodę w kategorii: Zasłużony dla Świętokrzyskiego Sportu

W piątek 3 lutego w Grand Hotelu w Kielcach odbyłą się gala Plebiscytu Sportowego - Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2022. W kategorii: Zasłużony dla Świętokrzyskiego Sportu, nagrodę otrzymał Stanisław Hojda - prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

Stanisław Hojda to uznany trener piłki ręcznej oraz nauczyciel akademicki. Trenował grupy młodzieżowe Iskry Kielce, Dorbud Kielce i MCS Słoneczne Wzgórze Kielce. W sezonie 1997/1998 Stanisław Hojda był szkoleniowcem pierwszej drużyny Iskry Kielce. W tamtym sezonie zespół z Kielc pokonał THW Kiel w ćwierćfinale pucharu EHF 28:27, jednak w dwumeczu lepsza okazała się drużyna niemiecka. Pod jego wodzą zespół osiągnął Mistrzostwo Polski. W roku 2007 Stanisław Hojda krótko pracował w roli trenera-koordynatora w zespole Vive Kielce. Od 2019 roku jest prezesem Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

Więcej informacji:

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/plebiscyt-sportowy-2022-stanislaw-hojda-otrzymal-nagrode-w-kategorii-zasluzony-dla-swietokrzyskiego-sportu-na-naszej-gali-byl-z/ar/c2-17269647?fbclid=IwAR2C8FRaZNftOWvaJL0qZR3IpYfkgtMH8UBYXvpszUX-DyF0viPx1dF8XfM

Źródło: echodnia.eu