ZMARŁ MARIAN GRZESIK PREZES HONOROWY ŚZPR

cover

W wieku niespełna 90 lat, 5 stycznia 2022 roku, zmarł Marian Grzesik, człowiek-legenda kieleckiej i świętokrzyskiej piłki ręcznej, szczególnie kobiecej, nauczyciel i trener, wieloletni prezes Okręgowego (obecnie Świętokrzyskiego) Związku Piłki Ręcznej. Marian Grzesik urodził się 14 lutego 1932 roku w Chobrzanach koło Sandomierza. Był założycielem i trenerem pierwszej w Kielcach kobiecej drużyny piłkarek ręcznych, która działała przy III Liceum Ogólnokształcącym imienia Norwida.

Trenował również kobiece drużyny Żaka, Iskry (2. liga) i Budowlanych (2. liga) Kielce. Z drużyną Norwida dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo Polski szkół średnich (1963 i 1967), z Żakiem – wicemistrzostwo Polski juniorek (1964).W latach 1976-2002 był prezesem Okręgowego Związku Piłki Ręcznej w Kielcach (obecnie Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej), jest honorowym prezesem tego związku.

MSZA ŻAŁOBNA Ś. † P. MARIANA GRZESIKA ODBĘDZIE SIĘ WE ŚRODĘ 12 STYCZNIA O GODZINIE 13:00 W KOŚCIELE ŚWIĘTEGO KRZYŻA W KIELCACH (UL. 1 MAJA 57). PO MSZY ŚWIĘTEJ CEREMONIA POGRZEBOWA ODBĘDZIE SIĘ NA CMENTARZU NOWYM W KIELCACH.