Strona główna | Kontakt

 

 

MAMY MEDAL NA OOM !!!

 

Podopiecznie Artura Rodackiego, reprezentacja województwa Świętokrzyskiego, zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal na zakończonej dziś Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu.

Nasi reprezentanci w meczu o brąz pokonali młodzież z woj. Pomorskiego 28:24.

 SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Świętokrzyskie - Pomorskie 28:24 (14:11). Świętokrzyskie: Dróżdż, Wałach - Gołąbek 1, Wojciechowski 2, Wołowiec, Jakubowski 2, Kurek 4, Matuszewski 4, Wegenko, Włodarski 6, Basa 6, Mazur 3.

 

 


 

MAMY MEDAL NA OOM !!!

 

Podopiecznie Artura Rodackiego, reprezentacja województwa Świętokrzyskiego, zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal na zakończonej dziś Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu.

Nasi reprezentanci w meczu o brąz pokonali młodzież z woj. Pomorskiego 28:24.

 SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Świętokrzyskie - Pomorskie 28:24 (14:11). Świętokrzyskie: Dróżdż, Wałach - Gołąbek 1, Wojciechowski 2, Wołowiec, Jakubowski 2, Kurek 4, Matuszewski 4, Wegenko, Włodarski 6, Basa 6, Mazur 3.


 

ŚWIĘTOKRZYSKIE W PÓŁFINALE OOM

Dziś reprezentaci Naszego województwa zremisowali z młodzieżą z Wielkopolskiego 29:29 i awansowali do półfinału Ogólnoposlkiej Olimpiady Młodzieży.

W sobotę w półfinale zmierzą się z reprezentacją województwa Mazowieckiego.

TYRZYMAMY MOCNO KCIUKI ZA WYGRANĄ NASZYCH!

Świętokrzyskie - Wielkopolskie 29:29 (10:16) Świętokrzyskie: Wałach, Garbacz - Gołąbek 3, Wojciechowski 2, Wołowiec, Jakubowski 5, Kurek 1, Basa 2, Wegenko 1, Syska 4, Włodarski 6, Szyc 1, Mazur 4.

 

 


 

 

 

Nasza reprezentacja zremisowała w drugim meczu na OOM z młodzieżą ze Śląska 30:30.

Jutro mecz z Wielkopolskim. Trzymamy kciuki!

Świętokrzyskie - Śląskie 30:30 (15:14) Świętokrzyskie: Wałach - Gołąbek, Wojciechowski 3, Jakubowski 6, Kurek 2, Wołowiec 1, Wegenko, Syska 8, Włodarski 3, Szyc, Siwek 2, Mazur 5.

 


 

 
 
Reprezentacja wojewóztwa Świętokrzyskiego wygrała pierwszy mecz na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu. 
Nasi szczypiorniści pokonali województwo Pomorskie23:18 (12:11)
 
Świętokrzyskie - Pomorskie 23:18 (12:11) Świętokrzyskie: Garbacz, Wałach - Gołąbek 1, Wojciechowski 3, Matuszewski 1, Jakubowski 6, Kurek 2, Wegenko 1, Szyszka 3, Włodarski 1, Szyc 2, Mazur 3, Siwek.
 
We środępodopieczni Artura Rodackiego zmierzą się z reprezentacją województwa Śląskiego.
 

 
 
 
Trwa sprzedaż biletów na mecze treningowe męskiej reprezentacji Polski z Motorem Zaporoże.
Spotkania odbędą się w dniach 28 lipca w Kielcach i 30 lipca w Legionowie.
Będą to ostatnie sprawdziany Biało-czerwonych w kraju przed wylotem na igrzyska w Rio.
Wejściówki do nabycia na abilet.pl 

 

 
 
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2016
 
W dniach 19-23 lipca 2016 we Wrocławiu odbywać się będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce ręcznej mężczyzn.
W tych zawodach nie zabraknie reprezentacji województwa Świętokrzyskiego.

Program Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 19-23 lipca. Mecze rozgrywane będą w hali AWF-u.

PROGRAM ZAWODÓW

19.07.2016 - wtorek

09:30 Uroczyste otwarcie zawodów

10:30 mecze w grupach DOLNOŚLĄSKIE - LUBUSKIE

12:15 mecze w grupach MAZOWIECKIE - MAŁOPOLSKIE

15:00 mecze w grupach WIELKOPOLSKIE - ŚLĄSKIE

17:00 mecze w grupach ŚWIĘTOKRZYSKIE - POMORSKIE

20.07.2016 - środa

10:00 mecze w grupach MAŁOPOLSKIE - DOLNOŚLĄSKIE

12:00 mecze w grupach LUBUSKIE - MAZOWIECKIE

15:00 mecze w grupach POMORSKIE - WIELKOPOLSKIE

17:00 - mecze w grupach ŚLĄSKIE - ŚWIĘTOKRZYSKIE

21.07.2016 - czwartek

10:00 mecze w grupach DOLNOŚLĄSKIE - MAZOWIECKIE

12:00 mecze w grupach LUBUSKIE - MAŁOPOLSKIE

15:00 mecze w grupach WIELKOPOLSKIE - ŚWIĘTOKRZYSKIE

17:00 mecze w grupach ŚLĄSKIE - POMORSKIE

22.07.2016 - piątek

20:00 udział wszystkich ekip w centralnym otwarciu XXII OOM

Wrocław pergola obok Hali Stulecia

23.07.2016 - sobota

10:00 mecz półfinałowy o miejsca 5-8 (4A-3B)

12:00 mecz półfinałowy o miejsca 1-4 (1A-2B)

15:00 mecz półfinałowy o miejsca 5-8 (3A-4B)

17:00 mecz półfinałowy o miejsca 1-4 (2A-1B)

23.07.2016 - niedziela

9:00 mecz finałowy o miejsca 7-8 (przegrani z meczów 4A-3B i 3A-4B)

10:45 mecz finałowy o miejsca 5-6 - wygrani z meczów 4A-3B i 3A-4B)

12:30 mecz finałowy o miejsca 3-4 (przegrani z meczów 1A-2B i 2A-1B)

14:15 mecz finałowy o miejsca 1-2 (wygrani z meczów 1A-2B i 2A-1B)

15:45 Dekoracja i ceremonia zamknięcia OOM

 


 
 
W Kielcach rozegrano finał Pucharu Młodzika ZPRP
 

W dniach 19-19.06 byliśmy gospodarzem finału Pucharu ZPRP w kategorii młodzik. Zespół z naszego województwa KS Vive Tauron Kielce ulasował się dopierona siódmym miejscu.

Mistrzem Polski został zespół z Łodzi UKS Anilana I Łódź.

Wyniki spotkań:
I Faza:
Olimpia Biała Podlaska - EUCO-UKS I Dziewiątka Legnica 17:19 (8:10)
UKS Ułan SP48 Bydgoszcz - EUCO-UKS I Dziewiątka Legnica 22:24 (10:12)
UKS Anilana I Łódź - Vive Tauron II Kielce 24:13 (11:9) UKPR Agrykola Warszawa - Vive Tauron II Kielce 17:17 (7:7)
UKS Ułan SP48 Bydgoszcz - MUKS 21 I Płock 19:21 (7:10)
UKS Olimpia Biała Podlaska - MUKS 21 I Płock 22:21 (6:9)
UKPR Agrykola Warszawa - UKS Miś Gorzów Wielkopolski 24:19 (11:8)
UKS Anilana I Łódź - UKS Miś Gorzów Wielkopolski 28:10 (15:4)
MUKS 21 I Płock - EUCO-UKS I Dziewiątka Legnica 26:33 (10:20)
UKPR Agrykola Warszawa - UKS Anilana I Łódź 12:19 (3:11)
Vive Tauron II Kielce - UKS Miś Gorzów Wielkopolski 24:21 (9:8)
UKS Olimpia Biała Podlaska - UKS Ułan SP48 Bydgoszcz 24:20 (13:10)
II Faza:
EUCO-UKS I Dziewiątka Legnica - UKPR Agrykola Warszawa 22:23 (11:10)
MUKS 21 I Płock - UKS Miś Gorzów Wielkopolski 30:24 (15:13)
UKS Anilana I Łódź - UKS Olimpia Biała Podlaska 31:13 (15:5)
Vive Tauron II Kielce - UKS Ułan SP48 Bydgoszcz 15:20 (9:11)

Mecz o siódme miejsce: UKS Miś Gorzów Wielkopolski - Vive Tauron II Kielce 14:23 (7:10)
Mecz o miejsce piąte: MUKS 21 I Płock - UKS Ułan SP48 Bydgoszcz 30:24 (16:11)
Mecz o miejsce trzecie: EUCO-UKS I Dziewiątka Legnica - UKS Olimpia Biała Podlaska 28:25 (11:12)
Finał: UKPR Agrykola Warszawa - UKS Anilana I Łódź 18:27 (9:13).

 

 


 

 
Wolica najlepsza w I Memoriale Mariana Budziosza 
 
Drużyna Gimnazjum nr 2 w Wolicy zwyciężyła w I Memoriale Mariana Budziosza w Piłce Ręcznej. Podopieczni Tomasza Dziurzyńskiego pokonali w finale reprezentację Gimnazjum nr 1 z Chęcin 17:3. Trzecie miejsce zajęli szczypiorniści z gimnazjum z Ćmińska, którzy wygrali z rówieśnikami z Zespołu Placówek Oświatowych z Michałowa 9:7.

- Od początku tego turnieju towarzyszą mi bardzo duże emocje i wspomnienia. To piękne, że tylu ludzi pamięta o tym, co robił mój mąż. On kochał sport, piłkę ręczną i młodzież - powiedziała wyraźnie wzruszona Krystyna Budziosz.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mikołaja Rydzewskiego z Ćmińska, a najlepszym bramkarzem Mateusza Ziarę z Chęcin. Królem strzelców turnieju został Konrad Jaworski z Wolicy. W I Memoriale Mariana Budziosza w Piłce Ręcznej wzięło udział osiem drużyn.

Zmarły przed rokiem Marian Budziosz był znanym w regionie trenerem, działaczem i społecznikiem. Za swoją pracę był odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


 

 

 

 
OGÓLNOPOLSKI FINAŁ
 
 
 

 
 
 
Juniorzy Młodsi Vive Tauron Kielce Mistrzami Polski!
 

Podopieczni Aleksandra Liotowskiego w miniony weekend, w turnieju rozgrywanym w Elblągu, w meczu finałowym pokonali gospodarzy Truso Elbląg 28:27 (16:14).

GRATULJEMY!!!


 

 

 
 
MAMY LIGĘ MISTRZÓW !!!
 
Vive Tauron Kielce w pięknym stylu pokonało w finale Ligi Mistrzów MVM Veszprem 39:38.
Kielczanie odrobili 9 bramek w 12 minut.
Drużyna z województwa Świętokrzyskiego po zdobyciu Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski przypieczętowała rewelacyjny sezon zwycięstwem w Lidze Mistrzów.
Vive Tauron Kielce - MVM Veszprem 39:38 po karnych (35:35, 29:29, 13:17)
 
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

 
 
Rezerwy Vive w I Lidze !!!
 
Szczypiorniści Vive Tauron II Kielce obronili 8-bramkową przewagę w rewanżowym meczu II etapu baraży o prawo gry w I lidze i w przyszłym sezonie będą grać na zapleczu PGNiG Superligi. W drugim meczu z Olimpem Grodków zremisowali na boisku rywala 27:27. 
 
Olimp Grodków - Vive Tauron II Kielce 27:27 (9:13)

VTIIK: Drozd - Banaś 7, Vujović 3, Fąfara 3, Bis 3, Dufaj 2, Kogutowicz 2, Ciołak 2, Telka 2, Bekier 1, Bernacki 1, Siedlarz 1, Bulski, Czechowski.

/źródło http://vtkielce.pl/ /



 
 
 
 

 

 
 
 FINAŁY WOJEWÓDZKIE - SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH 2016
 
Fianły wojewódzkei akcji Szczypiorniak na Orlikach odbędą się w następujących terminach:

 

30.05 (poniedziałek) - dziewczęta
31.05 (wtorek) - chłopcy

 

Grupy eliminacyjne będą rozgrywane w Wolicy i Chęcinach od godziny 9:00.

W piątek na streonie internetowej zamieszczone zostaną grupy eliminacyjne. 

Finał odbywał się będzie w Chęcinach.

Planowane zakończenie turnieju jest na godzinę 15:00.

  

 
 
Trzynasty Puchar Polski Vive Tauron Kielce!
 
Drużyna z naszego województwa w finale pokonała Orlen Wisłę Płock 33:26.
 
Vive Tauron Kielce - Orlen Wisła Płock 33:26 (19:12)

Vive Tauron: Szmal, Šego - Reichmann 1, Jachlewski 1, Štrlek 5, Čupić 3, Kus, Aguinagalde 1, Jurecki 8, Tkaczyk 1, Chrapkowski, Bielecki 6, Lijewski 3, Paczkowski 1, Zorman 3.

Orlen Wisła: Corrales, Wichary - Daszek, Wiśniewski 2, Ghionea 4, Kwiatkowski, Rocha 4, Racotea 4, Pušica, Montoro, Tarabochia 1, Toledo 3, Zhytnikov 8.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
 

 
 
 
Srebrny medal juniorek młodszych Korony Handball
 
Podopieczne Moniki Ciszek (w turnieju finałowym prowadzone przez Stanisławę Grzegolec) w finale uległy Vistalowi Gdynia 28:29.
 
Brązowy medal zdobyły dziewczyny KPR MOS Jelenia Góra SMS Karpacz. Czwarte miejsce zajęłą drużyna MTS Kwidzyn. 
 
GRATULUJEMY!

 
 
TERMINY ROZGRYWEK WOJEWÓDZKICH
 
Miejscowość os. odpowiedzialnatermin adres orlika 
Busko-Zdrój
Grzegorz Wojciechowski25.05PMOS Busko Zdrój, ul Kusocińskiego 3 28-100 Busko Zdrój
StaszówBeata Rachoń
17.05OSiR Staszów, Mickiewicza 40 28-200 Staszów
WolicaDariusz Gorzelak, Tomasz Dzirzyński18.05ZSO w Wolicy, ul. Szkolna 35 26-060 Chęciny
KielceGrzegolec Stasia, Tomasz Litwin25.05Chłopcy - SP nr 25 (ul. Jurajska 7) i Dziewczęta - SP nr 32 (ul. Barwinek 31)
KońskieMarzanna Suder23 i 18.05 SP nr 1 w Końskich, ul. Armii Krajowej 2, 26-200 Końskie
SandomierzTomasz Zieliński23.05SP nr 4 w Sandomierzu, ul.Adama Mickiewicza 39 27-600 Sandomierz
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiTomasz Radowiecki23 i 24.05Chłopcy - PSP nr 5 (Os. Ogrody 20), Dziewczęta - PSP nr 7 (ul. Akademicka 20)
BilczaAgata Osman24.05Zespołu Szkół w Bilczy, ul. Szkolan 2, 26-026 Morawica
 
Finał wojeódzki akcji Szczypiorniak na Orlikach 2016 w województwie Świętokrzyskim odbędzie się na obiektach Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach, ul. Armii Krajowej 18A, 26-060 Chęciny w dniach:

30.05 - dziewczęta

31.05 - chłopcy

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 
Medale zostały w Świętokrzyskim!
 
W rozegranych w dniach 13-15.05.2016 w Kielcach i Końskich, finałach Pucharu Prezesa ZPRPR w kategorii dziewcząt i chłopców, drużyny z naszego województwa zdobyły aż trzy medale.
 
Podopieczne Stanisławy Grzegolec, zawodniczki Korony Handball   w walce o złoto uległy MTS-owi Kwidzyn 21:25 (13:12) i ostatecznie zajęły drugie miejsce w Polskie.
 
W Końskich w finale spotkały się drużyny, które rywalizowały ze sobą również w rozgrywkach wojewódzkich - KSSPR Końskie i Vive Tauron Kielce.
W tym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy z Kielc, wygrywając 20:18 zapewnili sobie złoto.
 
GRATULUJEMY! 
 

 

 
 
Vive Tauron Kielce mistrzem Polski! 
 
Zawodnicy Vive Tauronu Kielce wygrali trzecie finałowe spotkanie
z Orlen Wisłą Płock 27:25 i zdobyli trzynasty tytuł mistrza Polski w historii klubu. 
 
GRATULUJEMY !!!


 
 
 
Zgłoszenia należy wysyłać na adres kielce@zprp.org.pl do piątku 6.05.2016.
O zakwalifikowaniu do imprezy decyduje kolejność zgłoszeń.

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej mężczyzn - półfinał C
Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej został objął patronatem Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które w dniach 28.04-01.05.2016 w Kielcach zorganizuje KU AZS Politechniki Świętokrzyskiej.


 

POWOŁANIE NA KONSULTACJĘ KADRY WOJEWÓDZKIEJ MŁODZIKÓW
 Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej na wniosek trenera kadry wojewódzkiej młodzików Tomasza Olesińskiego powołuje na konsultację szkoleniową następujących zawodników:

Brudek Bartosz - PMOS Busko Zdrój /trener klubowy R. Papaj/
Chodur Tomasz - Vive Tauron Kielce /trener klubowy T. Olesiński/
Fąfara Maciej- Vive Tauron Kielce /trener klubowy P. Grecak/
Haba Patryk - Vive Tauron Kielce /trener klubowy T. Olesiński/
Mierzwiński Krystian - Vive Tauron Kielce /trener klubowy P. Grecak/
Miksiewicz Piotr - PMOS Busko Zdrój /trener klubowy R. Papaj/
Murzec Michał - Vive Tauron Kielce /trener klubowy P. Grecak/
Pajączkowski Jakub - Vive Tauron Kielce /trener klubowy P. Grecak/
Schabowski Michał - PMOS Busko Zdrój /trener klubowy R. Papaj/
Szaniawski Bartosz - Vive Tauron Kielce /trener klubowy T. Olesiński/
Stawiarz Adrian - KSZO Ostrowiec Św. /trener klubowy T. Radowiecki/
Urbanowski Dominik - Vive Tauron Kielce /trener klubowy T. Olesiński/
Wałach Miłosz - Vive Tauron Kielce /trener klubowy P. Grecak/
Winiarski Jan - Vive Tauron Kielce /trener klubowy T. Olesiński/
Wodecki Karol - Vive Tauron Kielce /trener klubowy T. Olesiński/
Zdziech Filip - Vive Tauron Kielce /trener klubowy P. Grecak/
Cieszkowski Paweł - Vive Tauron Kielce /trener klubowy P. Grecak/
Hübner Eryk - Vive Tauron Kielce /trener klubowy T. Olesiński/
Kordos Tomasz - Vive Tauron Kielce /trener klubowy P. Grecak/
Michalski Jakub - Vive Tauron Kielce /trener klubowy T. Olesiński/
Miksiewicz Paweł - PMOS Busko Zdrój /trener klubowy R. Papaj/
Radomski Wiktor - Vive Tauron Kielce /trener klubowy T. Olesiński/
Szlichta Patryk - KSZO Ostrowiec Św. /trener klubowy T. Radowiecki/

TERMIN 15-20.04.2016
MIEJSCE: Hala sportowa MOSiR Kielce, ul. Krakowska 72
KADRA SZKOLENIOWA: Tomasz Olesiński tel. 601 415 515
Zbiórka zawodników odbędzie się 15.04.2016 r. o godz.16.00 w Hotelu MOSiR przy ul. Krakowskiej 72 w Kielcach.
Dojazd zawodników na konsultację i powrót do domów pod opieką osoby dorosłej zapewniają
macierzyste kluby lub rodzice.
Zawodnicy muszą posiadać: legitymację szkolną, kartę zdrowia zawodnika, piłkę i sprzęt sportowy
do treningu w hali i w terenie.
Kluby lub uczestnicy zgrupowania za pośrednictwem klubów dokonują wpłaty po 120 zł od osoby
/ dopłata 20 zł za dzień / na konto Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej:
53 1540 1014 2005 9116 0711 0001 tytułem: „dopłata do konsultacji KW młodzików".
Ksero wpłaty należy przedstawić trenerowi kadry w dniu rozpoczęcia konsultacji.
Zawodnicy są objęci ubezpieczeniem NNW podczas konsultacji.



 
MAMY RIO!!!
Reprezentacja Polski wygrała turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Rio.
Turniej odbył się w dniach 8-10.04.2016 w Gdński. 
Świetny debiut w kadrze zaliczył trener Tałant Dujszebaje, świetnie znany Kieleckim kibicom.
Serdecznie Gratulujemy !
Polska - Macedonia 25:20 (13:9)

Polska: Szmal, Wichary - Jachlewski, Lijewski 3, Krajewski 4, Bielecki 7 (4/4), Rojewski, Wiśniewski 1, B. Jurecki 2 (1/2), M. Jurecki 4, Masłowski, Syprzak 1, Daszek 2 (1/1), Kus, Szyba 1, Chrapkowski.

Macedonia: Ristowski, Mitrewski - Manaskow 3 (1/2), Stoiłow 2, Łazarow 8 (2/3), Mitkow 1, Jonowski, Taleski, Mirkulowski, Markoski, Mojsowski, Pribak 1, Georgiewski 4, Ojleski, Kuzmanowski, Peszewski.

Polska - Chile 35:27 (19:13)

Polska: Szmal, Wichary - Jachlewski, Lijewski 2, Bielecki 4 (3/3), Rojewski 2, Wiśniewski 3, B. Jurecki 3, M. Jurecki 1, Masłowski 3, Syprzak 4, Daszek 4, Kus, Gierak 3, Szyba 5, Chrapkowski 1.


Chile: Barrientos, Garcia 1, Oliva - Ceballos 1, Er. Feuchtmann 6 (2/3), Baeza 1, Reyes 4 (1/1), Caniu, Frelijj 1, Em. Feuchtmann 1, Maurin 6, E. Salinas 2, R. Salinas 1 (1/1), H. Feuchtmann 1, Moll Ramirez, Donoso 2.

Tunezja - Polska 24:28 (13:15)

Tunezja: Missaoui, Maggaiz - Tej, Maaref, Bannour, Bhar, Haj Youssef, Jallouz, Boughanmi, Saied, Hosni, Ben Salah, Hamed, Chouiref, Hmida, Soussi.

Polska: Szmal, Wichary - Jachlewski, Krajewski, Bielecki, Rojewski, Wiśniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Syprzak, Daszek, Kus, Gierak, Szyba, Chrapkowski.

 

 


 
 MŁODZIEŻOWA REPREZENTACJA POLSKI AWANSOWAŁA DO MISTRZOSTW EUROPY

W dniach 8-10.04.2016 w Kielcach odbyła się turniej kwalifikacyjny do Młodzieżowych Mistrzostw Europy Mężczyzn.

Nasza reprezentacja, z Bartłomiejem Bisem, zawodnikiem Vive Tauron Kielce w składzie zajęła drugie miejsce, przegrywając tylko mecz z Islandią.

POLSKA - ISLANDIA 25:31 (11:16)
POLSKA - WŁOCHY 37:13 (19:5)
BUŁGARIA - POLSKA 14:43 (8:21)

Gratulujemy i życzymy powodzenia w Danii!



IV Międzynarodowa Konferencja Nauczycieli Wychowania Fizycznego
Konferencja „Piłka ręczna w szkole" odbędzie się w dniach 2-4 czerwca 2016 roku w Kielcach. Organizatorami tego wydarzenia są Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej

 


 
JUNIORZY VIVE TAURON KIELCE ZE SREBRNYM MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI!
W miniony weekend w Piekarach Śląskich został rozegrany Final Four Mistrzostw Polski Juniorów.
Podopieczni Rafała Bernackiego przegrali w finale z Orlen Wisłą Płock 24:25, ale srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów to bardzo duży sukces.
GRATULUJEMY !!!
Pozostałe wyniki:
Półfinały
Vive Tauron Kielce - MKS MOS Wrocław 31:24 (16:11)
MKS :Medex Piekary Śląskie - Orlen Wisła Płock 28:33 (16:18)

mecz o 3 miejsce:
MKS MOS Wrocław - MKS Olimpia Medex Piekary Śląskie 28:29 (16:13)

Finał:
Vive Tauron Kielce
- Orlen Wisła Płock 24:25 (10:12)


 
 Kalendarz imprez młodzieżowych

Związek Piłki Ręcznej w Polsce przyjmuje zgłoszenia do kalendarza imprez młodzieżowych na 2016 rok. W przypadku jeżeli organizator chciałby się ubiegać o dofinansowanie organizacji turnieju należy do ZPRP, na adres monikowski@zprp.org.pl. przesłać wypełniony załącznik nr 2, regulamin, program oraz krótki opis imprezy.


 
 
JUNIORZY VIVE TAURON KIELCE AWANSOWALI DO TURNIEJU FINAŁOWEGO MPJ!
Podopieczni Rafała Bernackiego wygrali wszystkie mecze w rozgrywanym w Kwidzynie turnieju,dzięki czemu zapewnili sobie awans do Final Four Mistrzostw Polski Juniorów. Poza ekipą z Kielc w finale znalazły się zespoły  Orlenu Wisły Płock i MKS-u MOS Wrocław oraz Olimpia Piekary Śląskie.
GRATULUJEMY!
Vive Tauron Kielce - Nielba Wągrowiec 37:24 (14:10)
Olimpia Piekary Śląskie - Vive Tauron Kielce 28:32 (15:18)

MTS Kwidzyn - Vive Tauron Kielce 16:35 (10:17)



 OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
Roczniki 2001-2006
Mutka Handball Cup 2016

 

Młodzi szczypiorniści zagrają w Kielcach o Euro
Turniej kwalifikacyjny do tegorocznych mistrzostw Europy zawodników do 20 lat w piłce ręcznej odbędzie się w Kielcach, w dniach 8-10 kwietnia - informuje prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej, Grzegorz Budziosz.
Nasza kadra zbierze się w Kielcach 29 marca. 1 kwietnia w Hali Legionów i 2 kwietnia przy ul. Krakowskiej zagra dwa towarzyskie mecze ze swoimi rówieśnikami ze Szwajcarii. Potem weźmie udział w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. W grze o dwa premiowane awansem miejsca do Euro, które będzie rozegrane w tym roku w Danii, rywalami „biało-czerwonych" będą Islandia, Włochy i Bułgaria. - Wiadomo, że z powodu braku odpowiedniego obiektu zorganizowanie w Kielcach meczu pierwszej reprezentacji, nawet towarzyskiego, jest praktycznie niemożliwe.Ale, jak widać, możemy skutecznie ubiegać się o imprezy juniorskie, nawet na stopniu kwalifikacji do turniejów mistrzowskich. Niedawno zorganizowaliśmy turniej drugich reprezentacji, który zebrał bardzo dobre recenzje - mówi Grzegorz Budziosz. ŚZPR, którego jest prezesem, był pomysłodawcą zorganizowania tego turnieju w Kielcach. Trenerem kadry do 20 lat jest Rafał Kuptel, a szkoleniowcem bramkarzy w tej reprezentacji - kielczanin Rafał Bernacki. Szanse gry w kieleckim turnieju będą mieli również zawodnicy Vive Tauronu Kielce, między innymi Bartłomiej Bis.

/źródło: http://www.echodnia.eu /


 
Juniorzy Vive Tauron Kielce wygrali wszystkie mecze w 1/4 MP. Korona Handball poza Mistrzostwami.
W rozgrywanym w miniony weekend turnieju 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów, podopieczni Rafała Bernackiego odnieśli komplet zwycięstw i zakwalifikowali się do kolejnego etapu Mistrzostw Polski.
Serdecznie Gratulujemy!
KS Vive Tauron Kielce - Viret Zawiercie 43:17 (20:8)
KS Vive Tauron Kielce - PMOS Chrzanów 43:18 (23:10)
KS Vive Tauron Kielce - Szczypiorniak Dąbrowa 35:27 (17:10) 
To co udało się Juniorom, niestety nie wyszło Juniorkom Korony Handball. Kielczanki w rozgrywanym w Gdyni, przegrały dwa mecze z Ruchem Chorzów 26:33 (8:14) oraz z MOSM Gdynia 18:26 (8:12, przez co nie udało się im awansować do finału Mistrzostw Polski.
Korona Handball wygrała z Truso Elbląg 44:19 (23:9). 

 

 

 SUKCESY DRUŻYN Z WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO
Juniorzy Vive Tauron Kielce awansowali z pierwszego miejsca do 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów.
W odbywającym się w Kielcach turnieju podopieczni Rafała Bernackiego wygrali wszystkie spotkania.
Vive Tauron Kielce - Nike Ciechanów 42:21 (24:8)
Vive Tauron - MTS Kwidzyn 27:17 (13:12)
Vive Tauron - Kusy Szczecin 26:11 (12:5).
Do 1/2 Finałów Mistrzostw Polski Juniorek awansowały również zawodniczki Korony Hadball.
Serdecznie Gratulujemy!
 
ŚWIĘTOKRZYSKI ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ DOCENIŁ MEDALISTÓW MISTRZOSTW EUROPY 2016 WYSTĘPUJĄCYCH
W VIVE TAURON KIELCE


 

 

 
fot echodnia.ue
W wieku 65 lat zmarł Roman Trzmiel, były trener Iskry Kielce. 
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 25 stycznia o godzinie 13:00 w Kościele garnizonowym im. Św. Stanisława Biskupa w Radomiu. 


 
POLSKA Z KOMPLETEM ZWYCIĘZTW W KIELCACH
W zakończonym dziś, trzydniowym międzynarodowym turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Kielce reprezentacja Polski B zajęła pierwsze miejsce.

Wyniki turniej:

28.12 (poniedziałek):
16:00 - Węgry B - Luksemburg 33:27
18:00 - Polska B - Litwa 25:21

29.12 (wtorek):
16:00 - Litwa - Węgry B 26:27
18:00 - Luksemburg - Polska B 27:32

30.12 (środa):
11:00 - Luksemburg - Litwa 28:32
13:00 - Polska B - Węgry B 32:29

Kolejność końcowa:

I miejsce - Polska B
II miejsce - Węgry B
III miejsce - Litwa
IV miejsce - Luksemburg


 

Z wielkim żalem i bólem informujemy, że w dniu 25.12.15 r. w godzinach wieczornych po długotrwałej chorobie zmarł Pan Marian Panek - długoletni, wybitny trener MKS Końskie a później KSSPR Końskie grup młodzieżowych
i seniorów.
Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej składa rodzinie pogrążonej w smutku i żalu wyrazy głębokiego współczucia z powodu odejścia Pana Mariana.
Pokój Jego Duszy.
Msza Święta w intencji zmarłego Mariana Panka odbędzie się w dniu 29.12.15 r. o godzinie 13.00 w kościele Św. Anny w Końskich, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku. 



  WYNIKI TURNIEJÓW FINAŁU TURNIEJU W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM:

W kategorii chłopców:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 32 w Kielcach

II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Staszowie

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskiech

W kategorii dziewcząt:

I miesjce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich

II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Staszowie

III miesjce - Szkoła Podstawowa w Bilczy

GRATULUJEMY !!!

ZDJĘCIA Z FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU!


 
|Top
Strona główna | Aktualności | Historia | Zarząd | Rozgrywki | Galeria | Nasze kluby | Do pobrania | Kontakt

Licznik odwiedzin: 159934. Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 00:00:38
Copyright © 2015 ŚZPR. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów znajdujących się na tej stronie bez zgody ŚZPR jest zabronione.